Сьогодні святкуємо: Успіння Пресвятої Богородиці - перша Пречиста (28.8)
Успення - це кінець земного життя Пресв. Владичиці нашої Богородиці й перехід Її у жиитя небесне, вічно блаженне. За церковним переказом, Богородиця пережила свого Сина на 10 років і вмерла біля 40-го року в Єрусалимі. Вона була сповіщена архангелом Гавриїлом про свою смерть за три дні і приготувалась до неї. До цього дня дивом у Єрусалим з'явились всі апостоли, крім Хоми.
"І ось настав час, коли мало настати успення Божої Матері. Палало безліч свічок. Святі апостоли зі співом оточили любовно прикрашений одр, на якому лежала Преч. Діва Богородиця. В якусь мить приміщення наповнилось сліпучим свтлом божественної слави, перед котрим померкли всі палаючі лампади; верх приміщення щез у променях неосяжного сяйва і зійшов сам Цар Слави, Христос, в оточенні безлічі ангелів, архангелів й інших небесних сил з праведними душами праотців і пророків. Побачивши Сина, Божа Матір зраділа і вигукнула: "Звеличує душа Моя Господа, і зрадів дух Мій Богові, Спасові Моєму, що забирає на смиріння рабу Свою!". (Зі Святого Письма)
Апостоли поховали Богородицю в Гетсиманії, де були поховані її батьки і праведний Йосип. На третій день після поховання прибув апостол Хома і побажав побачити Її тіло, але коли відкрили труну, то там не виявилось Пречистої, а знайшли лише похоронні покривала.
Власне це перебування Матері Божої у труні і піднесення Її на небо іменується Церквою Успінням.